portfolio web templates

WPISY 2022

OSIAGNIĘCIA I WYDARZENIA DRUŻYNY W 2022 ROKU
Przygotowania do startów zawodników KS ZIĘTEK Team

Przygotowania do startów zawodników KS ZIĘTEK Team

Sebastian Kusz aktualnie trenuje z kadrą seniorów boksie olimpijskim w ośrodku przygotowań olimpijskich w Spale pod okiem nowego szkoleniowca Wojciecha Bartnika, na którego przygotowuje się do najbliższej gali Suzuki Boxing Night w meczu Polska vs Armenia, która odbędzie się w Słupsku 18 lutego.
Sebastian Kusz wadze 86 kg jest również brany pod uwagę przez trenera bartnika na mistrzostwa Europy U 22 które odbędą się od 11 marca w Chorwacji.
Drugi z naszych podopiecznych Olaf Pera aktualnie trenuje z kadrą juniorów w ośrodku przygotowań olimpijskich w Wałczu pod okiem trenera Kochanowskiego.
Aleksander Stawirej Zawodowy Mistrz Polski w kickboxingu full contact 2021 sparingpartnerem dla Mariusza Wacha,
który 19 lutego w Montrealu zmierzy się z rosyjskim królem nokautu Arslanbekiem Machmudowem.Suzuki Boxing Night 12Suzuki Boxing Night 12
 

Wygraną walka na gali PZB Suzuki Boxing Night 12 może poszczycić się reprezentant KS Zietek Team Sebastian Kusz
udanie zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. W piątkowy wieczór 18 lutego 2022 roku, wypunktował Ormianina Melkona Melkonyana 3:0

- Walka nie do końca po mojej myśli, ale emocji nie brakowało. Przygotowań specjalnych nie robiłem do tej walki.
Przyjechałem prosto z obozu w Spale. Jedenaście dni pracy z trenerem Bartnikiem. Kolejnym moim celem jest wygrać rywalizację na kadrze i na młodzieżowych mistrzostwach Europy.
O zawodowstwie nie myślę na razie. Co najmniej dwa lata do igrzysk jeszcze będę boksował olimpijsko, a co dalej, to się okaże.
Publiczność naprawdę cudowna. Pierwszy raz chyba miałem przyjemność przed taką publicznością występować, która tak żyła tym wszystkim i przeżywała i doceniała, to, co robimy w ringu, Naprawdę super.
Z gali na galę Suzuki coraz lepiej to wygląda i jest coraz lepsza organizacja. Dla takiego chłopaka młodego jak ja, to mega przeżycie - mówił po zwycięstwie Sebastian Kusz.

18-letni pięściarz KS Ziętek Team Kalisz jeszcze w zeszłym roku doskonale sobie radził jako junior, sięgając po tytuł mistrza Polski w tej kategorii wiekowej.
Jego talent i sukcesy dostrzegł nowy trener kadry seniorów Wojciech Bartnik, który powołał Kusza na zgrupowanie w Spale,
a następnie na mecz Polska – Armenia w ramach gali Suzuki Boxing Night 12, która odbyła się w piątek w Słupsku.
Zawodowe zwycięstwo
Julii Kabzińskiej

Zawodowe zwycięstwo
Julii Kabzińskiej
na gali RBK Boxing Night 2 w Szczytnie

Julia Kabzińska, która nie była faworytką starcia na gali RBK Promotions z Alicją Klimalą, zwłaszcza że propozycję występu w piątkowej gali otrzymała kilka dni wcześniej.
Nie przeszkodziło jej to jednak w sprawieniu miłej niespodzianki, pokonała przeciwniczkę 2 do remisu w pięknym stylu debiutując na zawodowym ringu.
Gala odbyła się w Szczytnie, a walkę można było obejrzeć na Polsat sport.  

 Suzuki Boxing Night 13

Niestety nie powiodło się Sebastianowi Kuszowi, który przegrał na punkty na gali Suzuki Boxing Night z Jakubem Staszewskim aktualnym mistrzem Polski i vice mistrzem Świata.
Sebastian jednak mimo wszystko dał wysoce wyrównany pojedynek, pokazując się z bardzo dobrej strony.
Starcie odbyło się w Rypinie i również było transmitowane w telewizji, na TVP SPORT. 


Podsumowaniu roku sportowego w KaliszuPodsumowaniu roku sportowego w Kaliszu

W piątek 11 marca 2022 roku, zawodnicy wraz z trenerami klubu wzięli udział w Podsumowaniu roku sportowego w Kaliszu, w czasie którego zostali nagrodzeni za osiągnięcia w roku 2021.
Zaproszeni byli:
Olaf Pera
Sebastian Kusz
Aleksander Stawirej
Maksymilian Kuświk
Daria Dziedzic
Weronika Bartczak
Julia Kabzińska
Bartosz Biadała
Marcin Cofalski
Adam Małota
Wiktoria Kabzińska
Filip Staszak
Kacper Ziętek
Marina Ziętek
Marcin Zdun
Amelia Zielińska
Adrianna Nowak
Wraz z trenerami:
Robert Ziętek, Kewin Olszewski oraz Mariusz Ziętek
Szczególnie wyróżniony został Sebastian Kusz, który zajął, aż 4 miejsce wśród najlepszych zawodników. Miło nam także poinformować o nagrodzie dla trenera Mariusza Ziętka za Menadżera Sportu. Nagrody te wręczane były przez samego prezydenta Kalisza.

DREZDENKO 2022
MISTRZOSTWA POLSKI W KICKBOXINGU

W ubiegły weekend 8-10.04.2022 r. w Drezdenku odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule full contact.  KS ZIETEK Team reprezentowało 6 zawodników.  Dwóch naszych reprezentantów Adam Małota 66kg i Aleksander Stawirej +91kg wywalczyli złote medale i tytuł Mistrza Polski.  Olga Pachciarek w wadze do 56kg, Julia Kabzińska w wadze do 56kg, Paweł Plutecki w wadze 48kg zdobyli trzecie miejsce na podium i brązowe medale.  Filip Staszak w wadze 71kg spotkał się z doświadczonym zawodnikiem, brązowym medalistom mistrzostw Europy i niestety po dwóch "liczeniach" Filipa walka została przerwana przez sędziego.Mistrzostw Polski
w kick light
i light contact
Zawiercie 2022

Mistrzostw Polski w kick light i light contact Zawiercie 2022


Dwa złote medale dla Olafa Pery podczas Mistrzostw Polski w kick light i light contact, które odbyły się w Zawierciu 27-29.06.2022 r.
Zawodnicy Ziętek Team w sumie zdobyli 5 medali. Olaf Pera w wadze -89 kg był bezkonkurencyjny. Pokonał swoich przeciwników przewagą punktową lub poprzez poddanie przez sekundanta. W wadze - 89 kg klub reprezentował również Marcin Cofalski, który zdobył 2 brązowe medale. Piąty medal dla drużyny zdobył Marcin Zdun, który sięgnął po brązowy medal w kategorii do 94 kg.
Na Mistrzostwach stoczyło walki jeszcze 7 zawodników, którzy godnie reprezentowali barwy klubu. Pomimo, iż niektórzy z nich nie mają dużego doświadczenia, wszyscy ambitnie i wytrwale walczyli o każdy punkt chociaż ich kategorie wagowe były dość mocno obsadzone przez znacznie bardziej doświadczonych zawodników. Mimo wygranych pierwszych walk, niestety na podium nie stanęli:
Maja Śnieg 55 kg
Damian Stemplewski 63 kg
Bartosz Biadała 57 kg
Sebastian Karmelita 94 kg
Adam Małota 69 kg
Filip Staszek 69 kg
Krystian Szczepaniak 63 kg
Krzysztof Winkler 84 kg.
W kategorii mastersów wystartował także Marek Mazur, który zdobył złoty medal w formule point-fighting i srebrny medal w formule light contact.

Aleksander Stawirej srebrnym medalistom Pucharu Świata w formule full contact 

Aleksander w walce finałowej pokazał się z bardzo dobrej strony, jednak przeciwnik okazał się lepszy wygrywając na punkty z naszym zawodnikiem. Wielkie gratulacje dla Olka za jego postawę i sukces na jednej z najbardziej prestiżowych imprez na poziomie światowym. 

Aleksander Stawirej z KS Ziętek Team Kalisz zdobył srebrny medal Pucharu Świata w Kickboxingu w furmule full contact. Wcześniej na podium zawodów takiej rangi stawał w 2017 roku. Zawody Pucharu Pucharu Świata w różnych kickbosrskich formułach odbyły się w Budapeszcie, a dla Aleksandra Stawireja był to powrót na imprezę tej rangi po pięciu latach. Nadal jednak jest doskonale znany w gronie czołowych zawodników.


- Olek startuje w najcięższej kategorii wagowej, wyróżnia się warunkami fizycznymi oraz sposobem walki, a także osiagnięciami medalowymi już od wieku juniora. Dlatego też mimo pięcioletniej przerwy nadal jest uznawany za czołowego zawodnika. W Budapeszcie podchodzili do niego rywale i pytali np., co robił w tym czasie, gdy nie było go na międzynarodowych zawodach kickbokserów – opowiada trener zawodnika Mariusz Ziętek.  Powrót do międzynarodowej rywalizacji okazał się bardzo udany dla kickboksera KS Ziętek Team Kalisz, bowiem zdobył on srebrny medal w formule full contact w wadze powyżej 91 kg. W półfinale zawodnik z naszego klubu już w pierwszej rundzie pokonał Rumuna Stefana Tanase. W finale uległ na punkty reprezentantowi Ukrainy Ivanowi Tkachenko. Można powiedzieć, że historia zatoczyło koło, bowiem z tym samym zawodnikiem Olek przegrał kilka lat wcześniej w finale mistrzostw świata.

W stolicy Węgier reprezentacja Polski zajęła czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając łącznie aż 95 krążków: 22 złote, 39 srebrnych i 34 brązowe.

Mistrzostw Polski kadetów młodszych i starszych light contact w Bałtowie

Kolejna dobra informacja z Mistrzostw Polski kadetów młodszych i starszych, które odbyły się w Bałtowie w dniach 03-05.06.2022

Brązowymi medalistami zostali lgor Wojtczak w kategorii kadet młodszy light contact -32kg oraz Zosia Filipek również light contact kadet młodszy -46kg.Pozostali zawodnicy: Zuzanna Betka, Julia Michalska, Wiktor Ludwicki, Ala Szperna, Maciej Broś, Paweł Plutecki, Maksymilian Kuświk, Milan Mazur oraz Alex Miler, walczyli ambitnie, pokazując się z dobrej strony jednak ze zmiennym szczęściem. W efekcie niewiele brakło aby znaleźli się oni na podium.

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów
w Bytomiu

Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów w Bytomiu

W dniach 14-19 czerwca 2022 r. w Bytomiu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów.
Olaf Pera aby dotrzeć do finału musiał stoczyć 2 mocne pojedynki z Łukasz Kowaluk oraz Ksawery Motaska, w których zaprezentował bardzo wysoki poziom i zdeklasował swoich przeciwników.
Tym samym wygrał obie walki jednogłośnie na punkty.
Do walki finałowej nie stawił się przeciwnik Olafa, Patryk Porzyczka, który zgłosił kontuzje i tym samym Olaf Pera po raz 3 w swojej bokserskiej karierze stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając tytuł Mistrza Polski Juniorów w boksie olimpijskim.
Jesteśmy dumni i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy naszego zawodnika.
Olaf jeszcze w tym roku będzie miał szansę reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Boksie olimpijskim, które odbędą się we Włoszech w dniach 23.09 - 02.10.2022 r.

Sukces OLAFA PERY na Knockout Boxing Night 23

W trakcie gali Knockout Boxing Night 23 Olaf Pera wygrał swoją walkę w boksie olimpijskim.

Impreza udziałem boksera KS Ziętek Team Kalisz odbyła się w Mrągowie.

Do tego wyzwania Olaf przygotowywał się m.in. w trakcie zgrupowania kadry Wielkopolski w Rudnie.

W Mrągowiej zaś na otwarcie turnieju skrzyżował rękawice z Ksawerym Motaską (PKS Gwardia Szczytno)

w kategorii -92 kg w boksie olimpijskim.

Olaf wygrał ten pojedynek jednogłośnie na punkty. Gratulujemy


Boks, gala KnockOut Boxing Night #23 [ZAPIS]

https://sport.tvp.pl/61497028/boks-gala-knockout-boxing-night-23-transmisja-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac 

Olaf Pera
Mistrzem Świata juniorów

Olaf Pera  Mistrzem Świata juniorów

W Mistrzostwa Świata rozgrywanych we włoskim Lido di Jesolo
na najwyższym stopniu podium stanął Olaf Pera z KS Ziętek Team
Stawając do finałowej walki, nie pozostawił złudzeń reprezentantowi Kazachstanu.
Zawodnik KS Ziętek Team Kalisz zdobył tytuł Mistrza Świata juniorów w formule full contact w kategorii do 91 kg.
W finałowym pojedynku pokonał niejednogłośną decyzją sędziów (2-1) reprezentanta Kazachstanu, Sergeya Ryabchenkova.

Międzynarodowy turniej Imperium Boxing 

Międzynarodowy turniej Imperium Boxing

Wspaniały występ naszych zawodników na międzynarodowym turnieju.
W dniach 15-16.10 w Wałbrzychu odbył się Międzynarodowy turniej Imperium Boxing, w którym wzięło udział 2 naszych zawodników.
Aleksander Stawirej pokonuje na punkty zawodnika z Rzeszowa Adriana Ziomka w kategorii +91kg.
Sebastian Kusz natomiast toczy dwa pojedynki z Dawidem Tkaczem oraz Damianem Rojkiem. Oba starcia nasz zawodnik wygrywa w pięknym stylu, pokonując przeciwników jednogłośnie na punkty. Boks Sebastiana został szczególnie doceniony, dlatego do klubu wracamy również z pucharem za najlepszą walkę.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie w Mielcu

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie w Mielcu

W dniach 02.11-06.11. 2022 r. w Mielcu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie.
Zawodnicy KS ZIĘTEK Team zdobyli srebrny i brązowy medal.
Julia Kabzińska pierwszą walkę wygrała jednogłośnie na punkty. W półfinale zmierzyła sie z doświadczoną zawodniczką i musiała uznać wyższość przeciwniczki.
Sebastian Kusz startujący w kategorii do 86 kg stoczył j dwa pojedynki, które wygrał jednogłośnie na punkty.
W finale trafił na wicemistrza świata młodzieżowców Jakuba Straszewskiego, który został aktualnym Młodzieżowym Mistrzem Polski.


Wicemistrzostwo Europy seniorów Aleksandra Stawireja

Aleksander Stawirej z KS Ziętek Team Kalisz został wicemistrzem Europy seniorów w kickboxingu.

Po srebro sięgnął w tureckiej Antalyi, gdzie z powodzeniem rywalizował w formule full contact.

Pochodzący z Brąszewic zawodnik startował w kategorii +91 kg.

W finałowej walce stoczył zacięty bój z reprezentantem Ukrainy, Ivanem Tkachenko.

Górą był rywal, choć sędziowie nie byli jednomyślni.

W ten sposób podopieczny Mariusza Ziętka sięgnął po srebro. Wcześniej,

w półfinałowym pojedynku, uporał się z reprezentantem Turcji Yusufem Acikiem.

Tu też werdykt nie był jednogłośny, ale pomyślny dla Stawireja (2-1).

Sebastian Kusz z medalem Mistrzostw Polski seniorów w boksie olimpijskim

Sebastian Kusz z Ziętek Team Kalisz zdobył medal mistrzostw Polski seniorów w boksie olimpijskim!

W XXI wieku ta sztuka udała się tylko jego koledze klubowemu Aleksandrowi Stawirejowi!


93 Mistrzostwa Polski seniorów w boksie odbyły się w Zabrzu. Kalisz reprezentował i to z powodzeniem Sebastian Kusz z Ziętek Team. Utalentowany bokser walczył w kategorii 86 kg.

Walkę ćwierćfinałową z Dawidem Tkaczem (KB Garda Chojna) zawodnik KS Ziętek Team wygrał na punkty. Jego rywalem w walce o finał był tegoroczny brązowy medalista Mistrzostw Europy w Erywaniu Tomasz Niedźwiecki (Orkan Gorzów Wlkp.).

Niestety, jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył rywal, choć trener Mariusz Ziętek zauważył,

że reakcja publiczności na werdykt nie była aż tak jednogłośna.

Przypomnijmy, że w listopadzie tego roku Sebastian Kusz został młodzieżowym wicemistrzem Polski.


Mariusz KurzajczykWPISY 2023

>WIĘCEJ<