website templates


Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem

Do grona uczestników zgrupowania kadry Polski boksu olimpijskiego w Zakopanem zostali powołani zawodnicy Ziętek Team.
Sebastian Kusz (kategoria Junior) oraz Olaf Pera(kategoria Kadet),
to wyjątkowo utalentowani pięściarze, czego dowodem są ich ogromne sukcesy sportowe.
Młodzi reprezentanci mają okazję doskonalić umiejętności w towarzystwie najlepszych zawodników naszego kraju..

Mobirise


ZIĘTEK W KLATCE

Mimo stopniowego odmrażania sportu, nadal obowiązują poważne ograniczenie w treningach zawodników, a o organizacji zawodów trzeba zapomnieć najpewniej jeszcze do lata. Okazuje się jednak, że działalność sportowa nie musi polegać tylko na powrocie na boiska czy do sal. Udowadnia to Mariusz Ziętek – były znakomity kikcbokser, a obecnie trener i szef KS Ziętek Team Kalisz


 Ograniczenia w działalności sportowej dotknęły – rzecz jasna – także KS Ziętek Team Kalisz, w którym trenują bokserzy i kickbokserzy. Oprócz medalistów krajowych i międzynarodowych imprez, w zajęciach uczestniczy również bardzo wielu najmłodszych adpetów sportów walki.
 - Przez cały czas trwanie przerwy w treningach, pracowaliśmy z zawodnikami i zawodniczkami na odległość, motywując ich także do zajęć indywidualnych. To nie to samo, co spotkanie w sali treningowej, ale jakoś trzeba utrzymać mobilność wszystkich naszych reprezentantów – mówi Mariusz Ziętek.
  To nie był zmarnowany czas dla samego Mariusza Ziętka, który znany jest z tego, że ma wiele innych, często niekowencjonalnych pomysłów na aktywność i prowadzenie działności sportowej. Gdy zakładał klub, pomyślał nie tylko o tworzeniu grupy utalentowanych zawodników z całego niemal powiatu kaliskiego, ale także o …zbudowaniu ringu. Jak się zabrał do budowy placu do walk ograniczonego linami, to okazało, że zrobił to ze współpracownikami tak dobrze, że wspomniany ring chętnie wypożyczali organizatorzy największych krajowych gal sportów walki. Na tym jednak nie poprzestał i zajął się organizacją imprez rangi mistrzowskiej, a także gal boksu i kickbixingu.
  Co teraz wymyślił wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata i były zawodowy mistrz świata w kickboxingu? Ponieważ z konieczności nie mógł spotykać się na zajęciach ze swoimi podopiecznymi, postanowił znów zająć się …budowaniem. Tym razem powstał okrągły ring (zwany popularnie klatką) do walk np. MMA (ośmiokątny ring zwany oktkagonem używany jest w walkach UFC). Mało tego – Mariusz wraz ze swoją ekipą zbudował nie jedną, ale dwie takie areny. Mają średnicę dziewięciu metrów i siedmiu metrów.
  - Nigdy nie lubiłem stagnacji, przestojów, nicnierobienia. Trzeba ciągle iść do przodu. I właśnie to robię. Cieszę się, że zrealizowaliśmy ten projekt i mam nadzieję, że niebawem zobaczymy nasze dzieło na jakiś zawodach, ale oczywiście trzeba będzie na to jeszcze poczekać – powiedział nam Mariusz Ziętek.
  Premierowe składanie wszystkich elementów jednej z klatek odbyło się w niedzielę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzezinach (oczywiście z zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa).
  - Nie tylko rozłożyliśmy klatkę, ale także wypróbowaliśmy, jak prezentuje się ona w świetle reflektorów, gdy będzie można ją używać już w trakcie zawodów – dodaję Ziętek. Na tym nie koniec aktywności KS Ziętek Team w działaniach organizacyjnych i logistycznych. Klub chce bowiem wdrożyć kolejny projekt, którym ma być produkcja strojów i sprzętu sportowego. Jak mówi Mariusz Ziętek, w planach jest także otwarcie nowej sali treningowej w Kaliszu.
(dd)
źródło: Życie Kalisza

FERIE ZIMOWE 2020

Ferie, ferie i po feriach a my naładowani pozytywną energią dobrym nastawieniem czekając na wiosnę trenujemy dalej. Pierwszy w tydzień ferii w Łódzkim mieliśmy okazje trenować z dziećmi i młodzieżą w Górkach Wielkich, liczna grupa osób która miała okazję poprawić technikę boksu jak i kick-boxingu , koordynacji, kondycji i gimnastyki. Dużo pracy w parach nad techniką i wytrzymałością, oczywiście był i relaks na basenie. Pierwszy tydzień ferii Wielkopolski mieliśmy okazję wrócić po raz któryś kolejny do pięknej miejscowości pod Zakopanem do Zęba. Ferie dla 20 osobowej ekipy klubowiczów było dużą atrakcją ponieważ śniegu mamy coraz mniej. Treningi ciężka praca przyniosły rezultaty a praca z dziećmi to sama przyjemność. Mamy również jeszcze do dziś na zgrupowaniach kadry naszych asów Olaf Pera który ciężko pracuje nad sobą pod okiem trenera reprezentacji Polskiej w boksie kadetów i silnego już dobrze znanego nam Aleksandra Stawireja na zgrupowaniu na Ukrainie w miejscowości Nawirna przygotowania seniorów do eliminacji olimpijski kadra Polski. Sebastian Kusz przebywa na zgrupowaniu w boksie juniorów we Wałczu

WSPANIALE SPĘDZONY CZAS PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Mobirise

OBEJRZYJ FOTORELACJE

Mobirise

TRENINGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Mobirise

DOSKONAŁA OPIEKA FACHOWCÓW

Mobirise

WSPANIAŁY SPOSÓB NA ODERWANIE DZIECI OD KOMPUTERA                         

Zgrupowanie Kadry Polski

Aleksander STAWIREJ aktualnie przebywa na zgrupowaniu Kadry Polski seniorów w miejscowości Nadvirnej
na Ukrainie a wraz z nim dwóch naszych juniorów Norbert i Sebastian Kusz.
Bracia ambitnie dotrzymują kroku swoim starszym kolegom i uczestniczą we wszystkich treningach kadry seniorskiej,
która przygotowuje się do mocnego międzynarodowego turnieju, który odbędzie się 21-25 stycznia „Strandja” w Sofii (Bułgaria).
W przygotowaniach naszej kadry pomaga im reprezentacja Czech i Ukrainy.
W pierwszym tygodniu w przygotowaniach brał udział także trener KS ZIĘTEK Team Mariusz Ziętek.
Treningi są bardzo wyczerpujące a rywalizacja między państwowa podczas
zgrupowania zdecydowanie podnosi poziom naszych zawodników,
których głównym celem jest zdecydowanie awans na igrzyskach olimpijskich.
Wśród nich jest reprezentant klubu Ziętek Team, który również będzie walczył o udział w igrzyskach.

Mobirise