Podbijamy Europę!
Kalisz to miasto z wieloletnią tradycją bokserską. Niejednokrotnie kaliszanie zdobywali najwyższe tytuły na arenie europejskiej i światowej. Teraz powodów do dumy dostarcza kolejne pokolenie pięściarzy. Olaf Pera oraz Sebastian Kusz zostali powołani do udziału w Mistrzostwach Europy. Ci zawodnicy są uczestnikami wielu prestiżowych zawodów i mistrzostw o zasięgu regionalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym, gdzie regularnie osiągali medalowe pozycje. Ich wysokie wyniki, talent, wytrwała praca, a także poświęcenie zostały docenione zaproszeniem do startu w najważniejszych rozgrywkach starego kontynentu. Ten fakt jest ogromnym sukcesem nie tylko dla klubu ,,Ziętek Team", ale również dla miasta Kalisza. Po wielu słabszych latach lokalnego pięściarstwa, nasi podopieczni zaczynają dołączać do czołówki polskiego boksu.
Trzymamy kciuki i życzymy wysokich lokat na europejskim ringu . 


Mistrzostwa Polski Kick Light

Mistrzostwa Polski Kick Light .

W miniony weekend w Płocku nasi zawodnicy zaprezentowali się z mistrzowskiej strony. Julka Kabzińska stanęła na wysokości zadania i udowodniła, że jest numerem jeden w swojej kategorii wagowej. Złoto trafiło również do Marka Mazura, który w przypisanej grupie wiekowej był bezkonkurencyjny. Dzięki bardzo dobrej formie, dwoma wygranymi walkami oraz brązowym medalem może pochwalić się także Denis Rychlik (63kg). Brąz to też trofeum wywalczone przez Marcina Zduna (+94kg).

Mimo dobrej dyspozycji na podium nie stanęli:

Małgorzata Chojak (55kg), Damian Gawłowski (57kg), Natan Zieliński (57kg), Julia Durkiewicz (-70kg), Weronika Walczak (+80kg).

Olaf Pera brązowym medalistą

Olaf Pera brązowym medalistą.

Olaf Pera zakończył rywalizację na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, zajmując 3 stopień podium. Od początku był faworytem wagi 80+ tegorocznych rozgrywek. Plany naszego reprezentanta niestety pokrzyżował zawodnik z klubu Gruchała Team Hojnie. Walka toczyła się na wyjątkowo wyrównanym poziomie. Możemy się pokusić o stwierdzenie, iż jeśli werdykt byłby na korzyść drugiej strony, to przeciwny narożnik nie miałby powodu do wnoszenia pretensji. Jesteśmy przekonani, że Olafa stać na zdecydowanie lepsze pojedynki, dlatego też czekamy na szybki rewanż.
MISTRZOSTWA POLSKI W KICKBOXINGU
SENIORÓW I JUNIORÓW
W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM


W Nowym Mieście Lubawskim 16-18 października miały miejsce Mistrzostwa Polski w Kickboxingu seniorów, juniorów, masters w formułach lightcontact oraz pointcontact. Klubowicze ,,Ziętek Team" zaprezentowali tam swój kunszt sportowy. Na szyje naszych zawodników znów powędrowały medale. Marek Mazur (weteran) wystąpił w obu formułach i dwukrotnie zdobył złoto. Posiadaczami srebrnych medali stali się: Norbert Kusz, Weronika Walczak, a brązowych: Damian Gawłowski i Oliwia Biadała. Nie małym osiągnięciem jest również zakwalifikowanie się do 1/8 Mistrzostw przez Wojciecha Strzemiecznego, Wiktorię Kabzińską, Julkę Kabzińską oraz Weronikę Bartczak. Natan Zieliński miał szansę pokazać swoje umiejętności podczas 1/16 turnieju .
MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI
GRUDZIĄDZ

13 października w Grudziądzu rozpoczęły się XXVIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski oraz IX Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Kobiet.

Zawodnicy Klubu ,,Ziętek Team" wzbogacili swoje bokserskie doświadczenie o udział w tym wydarzeniu. Dzięki dobrym występom do 1/16 rozgrywek dotarli Dawid Zaborowski (-91kg) oraz Marcin Wągrowski (75kg). Weronika Bartczak stoczyła wspaniałe pojedynki, a wczorajszą walkę jednogłośnie wygrała na punkty, co zapewniło jej udział w półfinale. Dziś zakończyła turniej z wysokim wynikiem i wraca do domu, jako posiadaczka brązowego medalu Mistrzostw Polski Kobiet w boksie olimpijskim.

Gratulujemy !


Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu - full contact 2020

Ozłocony klub ,,Ziętek Team".

Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w Kickboxingu - full contact (02 -04.10.20r) pokazały, że przodujemy na tle innych klubów . Dowodem na to jest zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji drużynowej.  Udział brało aż 45 klubów i 164 zawodników.  Pokonanie tak licznej konkurencji było nie lada wyzwaniem, dla nas jednak nie ma rzeczy niemożliwych, a nasze marzenia przechodzą w cele.  

Wynik drużynowy jest rezultatem 14 medali, wywalczonych przez zawodników ,,Ziętek Team".  

Złoci medaliści:

Olaf Pera (junior młodszy +91kg)

Szymon Rączkowski (junior młodszy -71kg)

Adrian Sęderecki (junior starszy -63,5kg)

Srebrni medaliści:

Denis Rychlik (junior młodszy 63,5 kg)

Julia Durkiewicz (juniorka starsza -65kg)

Norbert Kusz (junior starszy -75kg)

Brązowi medaliści:

Weronika Bartczak (seniorka -60kg)

Wiktoria Kabzińska (juniorka starsza -52kg)

Oskar Skupień (senior +91kg)

Dawid Zaborowski (senior -86kg)

Sebastian Dusza (senior 63,5kg)

Bartosz Biadała (junior młodszy -57kg)

Kacper Ziętek (junior młodszy -54kg)

Marcin Zdun (junior młodszy +91kg)

Jest nam niezmiernie miło, że możemy szczycić się tak wybitnymi wynikami .

Zawodnikom serdecznie gratulujemy .Eliminacje do Olimpiady

Udane występy bokserskie zawodników ,,Ziętek Team" podczas eliminacji do Olimpiady . 3-4 października w Grodziszczach odbyły się międzywojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.   W każdej kategorii mogło wystartować po dwóch zawodników z Wielkopolskiego OZB oraz Dolnośląskiego OZB. Nasz klub zaprezentowało sześciu zawodników. Wyniki klarowały się następująco:  

Olaf Pera (+80kg) -> 1 miejsce

Marcin Zdun (+80kg) -> 2 miejsce

Szymon Raczkowski (70kg) -> 3 miejsce

Bartosz Biadała (57kg) -> 2miejsce

Kacper Ziętek (54kg) ->3miejsce

Mateusz Pędziwiatr (46kg) -> 2 miejsce

Kibicujemy i liczymy na najwyższe wyniki w kolejnych etapach !


Sebastian Kusz sięgnął po tytuł mistrza Polski juniorów w boksie!

Duży sukces odniósł Sebastiana Kusz z KS Ziętek Team Kalisz.

Na ringu we Włocławku zdobył on tytuł mistrza Polski juniorów w boksie i należał do najlepszych zawodników imprezy . Sebastian Kusz już od dłuższego czasu utrzymuje wysoką formę i w boksie, i w kickboksingu. Wygląda na to, że coraz bardziej zarówno on, jak i trener Mariusz Ziętek będą stawiać na pierwszą z tych dyscyplin. Potwierdziły to Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie, które w tym roku odbyły się we Włocławku. Bokser KS Ziętek Team Kalisz rywalizował w kategorii do 81 kg.  

W pojedynku ćwierćfinałowym decydującym o awansie do strefy medalowej Sebastian już w II rundzie przez RSC pokonał Rafała Zboińskiego (Pomorzanin Toruń). W półfinale stanął naprzeciw Adriana Mozera (Carbo Gliwice) i również w tej walce nie było wątpliwości, kto jest lepszy.  

Kusz klasycznie wypunktował rywala, wygrywają 5:0. Wreszcie w finale zawodnik KS Ziętek Team zmierzył się z Jakubem Maścianicą (Elite Fight Club Lidzbark) i także triumfował 5:0, zdobywają złoty medal i mistrzostwo Polski juniorów. Pasja i wytrwałość zaowocowały ogromnym osiągnięciem.  

Sebastianowi gratulujemy, życzymy satysfakcji z posiadanych tytułów oraz kolejnych wygranych.

Jesteśmy pełni podziwu wobec Twoich sportowych dokonań!

Mobirise

Mistrzostwa Polski Low Kick Juniorów i Seniorów

W dniach 18-20.09.2020 r. w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Low Kick Juniorów i Seniorów.
W zawodach wzięło udział 349 zawodników i zawodniczek z 92 klubów z całej Polski. KS ZIETEK Team reprezentowało 14 zawodników.
Z zawodów nasz klub wrócił ze złotym medalem zdobytym przez Damiana Gawłowskiego (junior starszy) -54 kg
oraz 7 brązowymi zdobytymi przez juniorów starszych:

Wojciecha Strzemiecznego -81 kg,
Weronikę Walczak +70 kg
Julię Durkiewicz -70 kg
Wiktorię Kabzińską -52 kg
Małgorzatę Chojak – 52 kg
Oliwię Biadała – 56 kg
Oraz juniora młodszego Julię Kabzińską – 52 kg.

Mobirise

II Eliminacje do IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek

II Eliminacje do IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek

-boks:
W dniach 17-20.09.2020 r. w Grudziądzu odbyły się II Eliminacje do IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży kadetek.
KS ZIĘTEK Team reprezentowały dwie zawodniczki:
Eliza Nowak - 80 kg, która zakwalifikowała się do OOM
oraz Adrianna Paszczyńska -48 kg, która na eliminacjach zdobyła 3 miejsce.

Na zdjęciach Eliza Nowak., Adrianna Paszczyńska z trenerem Mariuszem Zietkiem

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet i Mistrzostwa Polski light contact

Dobra passa klubu ,,Ziętek Team" trwa.

Zawodnicy naszego klubu triumfują . Podczas wspomnianych wcześniej Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w boksie olimpijskim naturalnie na podium stanęły dziewczyny z klubu ,,Ziętek Team". Srebrny medal stał się własnością Julki Durkiewicz, a posiadaczkami brązowych medali są: Angelika Sobala oraz Julia Kabzińska.

To nie koniec powodów do dumy. Mistrzostwa Polski light contact kadetów starszych, które odbyły się w Krynicy Zdrój w dniach 4-6 września zaowocowały kolejnymi sukcesami. Iga Lebioda oraz Mateusz Pędziwiatr to brązowi medaliści owych mistrzostw. Natomiast w ćwierćfinale znaleźli się: Marina Ziętek, Marta Moczulska, Adam Małota, Bartosz Biadała oraz Marcin Zdun.Cieszymy się, że aż tylu zawodników klubu ,,Ziętek Team" należy do elitarnej grupy mistrzów.
Mistrzostwa Wielkopolski w boksie olimpijskim.

29-30 sierpnia odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski,

na których stanowiliśmy najliczniejszą grupę . Wyróżniła nas nie tylko liczebność, ale też imponujące osiągniecia.

Złotymi medalistami zostali:

Olaf Pera

Sebastian Kusz

Wicemistrzowie to:

Mateusz Pędziwiatr

Bartosz Biadała

Marcin Zdun

Damian Gawłowski

Wojtek Strzemieczny

Kacper Ziętek

Brązowe medale zdobyli:

Denis Rychlik

Szymon Raczkowski

Chlubimy się wysoką pozycją w ogólnej klasyfikacji medalowej: mamy dwa złote medale, 6 srebrnych, 2 brązowe.

Wszystkim medalistom winszujemy! 

Zgrupowanie Letnie w Sulejowie

Zgrupowanie w towarzystwie zaprzyjaźnionego klubu .


W dniach od 3 do 8 sierpnia współpraca z klubem ,,Marky Mark Mazur Team" zaowocowała zgrupowaniem. Trzydziestoosobowa grupa trenowała w pięknych okolicznościach przyrody. Niedużą miejscowość - Sulejów, położoną obok Piotrkowa Trybunalskiego, cechuje piękny krajobraz. Zawodnicy szlifowali więc formę w miejscu bogatym w tereny leśne, rzekę Pilicę i Zalew Sulejowski.


Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem

Do grona uczestników zgrupowania kadry Polski boksu olimpijskiego w Zakopanem zostali powołani zawodnicy Ziętek Team.
Sebastian Kusz (kategoria Junior) oraz Olaf Pera(kategoria Kadet),
to wyjątkowo utalentowani pięściarze, czego dowodem są ich ogromne sukcesy sportowe.
Młodzi reprezentanci mają okazję doskonalić umiejętności w towarzystwie najlepszych zawodników naszego kraju..

Mobirise


ZIĘTEK W KLATCE

Mimo stopniowego odmrażania sportu, nadal obowiązują poważne ograniczenie w treningach zawodników, a o organizacji zawodów trzeba zapomnieć najpewniej jeszcze do lata. Okazuje się jednak, że działalność sportowa nie musi polegać tylko na powrocie na boiska czy do sal. Udowadnia to Mariusz Ziętek – były znakomity kikcbokser, a obecnie trener i szef KS Ziętek Team Kalisz


 Ograniczenia w działalności sportowej dotknęły – rzecz jasna – także KS Ziętek Team Kalisz, w którym trenują bokserzy i kickbokserzy. Oprócz medalistów krajowych i międzynarodowych imprez, w zajęciach uczestniczy również bardzo wielu najmłodszych adpetów sportów walki.
 - Przez cały czas trwanie przerwy w treningach, pracowaliśmy z zawodnikami i zawodniczkami na odległość, motywując ich także do zajęć indywidualnych. To nie to samo, co spotkanie w sali treningowej, ale jakoś trzeba utrzymać mobilność wszystkich naszych reprezentantów – mówi Mariusz Ziętek.
  To nie był zmarnowany czas dla samego Mariusza Ziętka, który znany jest z tego, że ma wiele innych, często niekowencjonalnych pomysłów na aktywność i prowadzenie działności sportowej. Gdy zakładał klub, pomyślał nie tylko o tworzeniu grupy utalentowanych zawodników z całego niemal powiatu kaliskiego, ale także o …zbudowaniu ringu. Jak się zabrał do budowy placu do walk ograniczonego linami, to okazało, że zrobił to ze współpracownikami tak dobrze, że wspomniany ring chętnie wypożyczali organizatorzy największych krajowych gal sportów walki. Na tym jednak nie poprzestał i zajął się organizacją imprez rangi mistrzowskiej, a także gal boksu i kickbixingu.
  Co teraz wymyślił wielokrotny mistrz Polski, zdobywca Pucharu Świata i były zawodowy mistrz świata w kickboxingu? Ponieważ z konieczności nie mógł spotykać się na zajęciach ze swoimi podopiecznymi, postanowił znów zająć się …budowaniem. Tym razem powstał okrągły ring (zwany popularnie klatką) do walk np. MMA (ośmiokątny ring zwany oktkagonem używany jest w walkach UFC). Mało tego – Mariusz wraz ze swoją ekipą zbudował nie jedną, ale dwie takie areny. Mają średnicę dziewięciu metrów i siedmiu metrów.
  - Nigdy nie lubiłem stagnacji, przestojów, nicnierobienia. Trzeba ciągle iść do przodu. I właśnie to robię. Cieszę się, że zrealizowaliśmy ten projekt i mam nadzieję, że niebawem zobaczymy nasze dzieło na jakiś zawodach, ale oczywiście trzeba będzie na to jeszcze poczekać – powiedział nam Mariusz Ziętek.
  Premierowe składanie wszystkich elementów jednej z klatek odbyło się w niedzielę w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Brzezinach (oczywiście z zachowanie wszelkich procedur bezpieczeństwa obowiązujących w czasie epidemii koronawirusa).
  - Nie tylko rozłożyliśmy klatkę, ale także wypróbowaliśmy, jak prezentuje się ona w świetle reflektorów, gdy będzie można ją używać już w trakcie zawodów – dodaję Ziętek. Na tym nie koniec aktywności KS Ziętek Team w działaniach organizacyjnych i logistycznych. Klub chce bowiem wdrożyć kolejny projekt, którym ma być produkcja strojów i sprzętu sportowego. Jak mówi Mariusz Ziętek, w planach jest także otwarcie nowej sali treningowej w Kaliszu.
(dd)
źródło: Życie Kalisza

FERIE ZIMOWE 2020

Ferie, ferie i po feriach a my naładowani pozytywną energią dobrym nastawieniem czekając na wiosnę trenujemy dalej. Pierwszy w tydzień ferii w Łódzkim mieliśmy okazje trenować z dziećmi i młodzieżą w Górkach Wielkich, liczna grupa osób która miała okazję poprawić technikę boksu jak i kick-boxingu , koordynacji, kondycji i gimnastyki. Dużo pracy w parach nad techniką i wytrzymałością, oczywiście był i relaks na basenie. Pierwszy tydzień ferii Wielkopolski mieliśmy okazję wrócić po raz któryś kolejny do pięknej miejscowości pod Zakopanem do Zęba. Ferie dla 20 osobowej ekipy klubowiczów było dużą atrakcją ponieważ śniegu mamy coraz mniej. Treningi ciężka praca przyniosły rezultaty a praca z dziećmi to sama przyjemność. Mamy również jeszcze do dziś na zgrupowaniach kadry naszych asów Olaf Pera który ciężko pracuje nad sobą pod okiem trenera reprezentacji Polskiej w boksie kadetów i silnego już dobrze znanego nam Aleksandra Stawireja na zgrupowaniu na Ukrainie w miejscowości Nawirna przygotowania seniorów do eliminacji olimpijski kadra Polski. Sebastian Kusz przebywa na zgrupowaniu w boksie juniorów we Wałczu

WSPANIALE SPĘDZONY CZAS PODCZAS FERII ZIMOWYCH

Mobirise

OBEJRZYJ FOTORELACJE

Mobirise

TRENINGI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Mobirise

DOSKONAŁA OPIEKA FACHOWCÓW

Mobirise

WSPANIAŁY SPOSÓB NA ODERWANIE DZIECI OD KOMPUTERA                         

Zgrupowanie Kadry Polski

Aleksander STAWIREJ aktualnie przebywa na zgrupowaniu Kadry Polski seniorów w miejscowości Nadvirnej
na Ukrainie a wraz z nim dwóch naszych juniorów Norbert i Sebastian Kusz.
Bracia ambitnie dotrzymują kroku swoim starszym kolegom i uczestniczą we wszystkich treningach kadry seniorskiej,
która przygotowuje się do mocnego międzynarodowego turnieju, który odbędzie się 21-25 stycznia „Strandja” w Sofii (Bułgaria).
W przygotowaniach naszej kadry pomaga im reprezentacja Czech i Ukrainy.
W pierwszym tygodniu w przygotowaniach brał udział także trener KS ZIĘTEK Team Mariusz Ziętek.
Treningi są bardzo wyczerpujące a rywalizacja między państwowa podczas
zgrupowania zdecydowanie podnosi poziom naszych zawodników,
których głównym celem jest zdecydowanie awans na igrzyskach olimpijskich.
Wśród nich jest reprezentant klubu Ziętek Team, który również będzie walczył o udział w igrzyskach.

Mobirise

Built with Mobirise website theme