free html templates

Międzynarodowy Turniej Boksu ku pamięci Igora Gaydamaky'ego - Ukraina

W dniach 7-8.12.2019 r. na Ukrainie odbył się Międzynarodowy Turniej Boksu ku pamięci Igora Gaydamaky'ego.
W turnieju brało udział 170 uczestników z 11 krajów.
Wszyscy zawodnicy stoczyli po 3 walki.
Z KS ZIĘTEK Team startował Sebastian Kusz, który zdobył drugie miejsce.

VI Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Włókiennika ŁodziW VI Międzynarodowym Turnieju Bokserskim o Puchar Włókiennika Łodzi (7-8.12.2019 r.) nasz klub reprezentowało 6 zawodników: Julka Kabzinska 54 kg, Julia Durkiewicz 75 kg, Kacper Synoradzki 40 kg, Bartek Biadała 52 kg, Olaf Pera -90 kg oraz Norbert Kusz 75 kg, który w finale pokonał w pierwszym starciu reprezentanta Ukrainy. Kacper Synoradzki w wadze do 40 kg wywalczył 2 miejsce, Julia Durkiewicz zdobyła 3 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy stoczyli nieoficjalne walki sparingowe, które są bardzo ważne w szkoleniu bokserskim.


Srebro Stawireja. Pięściarz Ziętek Team wicemistrzem Polski seniorów w boksie

XC Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie


Z tytułem wicemistrza Polski seniorów w boksie wrócił z turnieju w Opolu Aleksander Stawirej Pięściarz KS Ziętek Team Kalisz. W dniach 24 – 29 listopada 2019 r. w Opolu rozegrały się XC Mistrzostwa Polski Seniorów w Boksie. KS ZIĘTEK Team reprezentował Aleksander Stawirej w kategorii superciężkiej (+91 kg). Przed wejściem do finału pokonał trzech rywali, m.in. Damiana Knybę, który w zeszłym roku pokonał go w walce o złoto. W finale zmierzył się z Oskarem Safarian z Concordii Knurów. Werdykt nie był jednogłośny i choć zdaniem wielu runda pierwsza i trzecia należała do Stawireja, ostatecznie dali wygraną Safarianowi 3-2.

IX Puchar Polski Kadetek w boksie oraz XVI Puchar Polski Kadetów w boksie


W dniach 14-17.11.2019 r. w Grudziądzu odbył się IX Puchar Polski Kadetek w boksie oraz XVI Puchar Polski Kadetów w boksie.
Z klubu ZIĘTEK Team zgłoszonych było czterech zawodników.
Reprezentanci klubu wywalczyli złoto i srebro.
Na pierwszym miejscu podium stanął Sebastian Kusz 75 kg.
W wadze do 52 kg drugie miejsce wywalczyła Julia Kabzińska.

Mistrzostwa Polski seniorów
oraz Puchar Polski Młodzieżowców
w kickboksingu full-contact - 2019

W dniach 18-19.10.2019 r. w OSRiR w Kaliszu odbył się
Puchar Polski Seniorów w Kickboxingu full contact.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Kalisza
Krystian Kinastowski.

Ks ZIĘTEK Team reprezentowało trzech zawodników: zdobywcy drugiego miejsca Dawid Zaborowski 81 kg i Sebastian Dusza -63,5 kg oraz Oskar Skupień, który stanął na trzecim stopniu podium.

Mobirise
Mobirise

W dniach 19-20.10.2019 r. w OSRiR w Kaliszu odbyły się
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kickboxingu full contact.

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Kalisza
Krystian Kinastowski.

Swoją aktywnością przy dekorowaniu zawodników zaszczycił także Wiceprezydent Miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek. Gościem specjalnym był pięściarz Krzysztof Diablo Włodarczyk były mistrz świata federacji WBC i IBF w wadze junior ciężkiej.
Dodatkową atrakcją była walka o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza, którą stoczyli Norbert Kusz (KS Ziętek Team) i Oskar Dąbrowski (Prosna).
Po trzech rundach wygraną cieszył się Oskar Dąbrowski.
Klub ZIĘTEK Team reprezentowało 4 zawodników, z których 4 stanęło na podium:
Anna Szymańska -56 kg - zdobywczyni złotego medalu i tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski,
Weronika Bartczak ( Błaszki) -60 kg - zdobywczyni srebrnego medalu i tytułu Młodzieżowej Mistrzyni Polski .
Dawid Zaborowski -81 kg - zdobywca złotego medalu i tytułu Młodzieżowego Mistrza Polski,
Sebastian Dusza – 63,5 kg - zdobywca srebrnego medalu i tytułu Młodzieżowego Wicemistrza Polski.

Olek Stawirej triumfuje na ringu w Kielcach

Międzynarodowy Turniej Bokserski w ramach VII Memoriału Leszka Drogosza

Kolejne zwycięstwo w ringu Aleksandra Stawireja. Pięściarz KS Ziętek Team Kalisz okazał się najlepszy w kategorii superciężkiej w Międzynarodowym Turnieju Bokserskim w ramach VII Memoriału Leszka Drogosza.
Turniej odbył się w Kielcach i poświęcony był pamięci Leszka Drogosza, brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Rzymie, trzykrotnego mistrza Europy i ośmiokrotnego mistrza Polski w boksie. W ringu skrzyżowało rękawice 66 zawodniczek i zawodników z 12 krajów, którzy rywalizowali w dwunastu kategoriach wagowych - dziewięciu męskich i trzech kobiecych.
W wadze superciężkiej (+91 kg) znakomicie spisał się reprezentant KS Ziętek Team Aleksander Stawirej, który wygrał dwa pojedynki. W pierwszej rundzie trafił na tzw. wolny los, natomiast w półfinale spotkał się z Niemcem Victorem Jurkiem, którego pokonał na punkty. W bardzo ciekawej i zaciętej walce finałowej podopieczny Mariusza Ziętka pokonał niejednogłośnie (2:1) Jonasa Jazeviciusa z Litwy.


Mobirise


VIII MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI KOBIET (Wałcz 15-18 października 2019 r.)

Klub ZIĘTEK TEAM reprezentowały Angelika Sobala (- 69 kg)
i Olga Michalska (-51 kg).
Olga Michalska na zawodach była bezkonkurencyjna, pokonała wszystkie swoje rywalki, zdobywając złoto i tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski Kobiet w boksie.
Angelika Sobala wywalczyła srebrny medal i tytuł Młodzieżowej Wicemistrzyni Polski a jej walka finałowa została wybrana najlepszą walką finałową Mistrzostw.

Mobirise
Na zdjęciu od lewej: Angelika Sobala z pucharem za najlepszą walkę), Olga Michalska, Mariusz Ziętek

XXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim

W dniach 6-12.10.2019 w Ciechocinku odbyły się XXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie olimpijskim .
KS ZIĘTEK Team reprezentował Aleksander STAWIREJ.
Aleksander wywalczył na zawodach srebrny medal.

Aleksander niebieski

Aleksander Stawirej podium II miejsce

Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie olimpijskim w Łomży

W dniach 16-21.09.2019 r. w Łomży odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w boksie olimpijskim. Klub sportowy ZIĘTEK Team reprezentowali: Olaf Pera, który zdominował wagę -90 kg wygrywając dwie walki w pierwszych rundach najpierw z Mikołajem Dorynek z Akademii Boksu R. Gortata a następnie z Markiem Szostak z Bagdasarian Boxing Club Poznań i w ten sposób zdobył tytuł Mistrza Polski Młodzików na rok 2019. Mateusz Pędziwiatr na Mistrzostwach zdobywca srebrnego medal i tytułu Wicemistrza Polski Młodzików 38,5kg. W pierwszej walce pokonał Patryka Bonieckiego z BKS Tiger Łomża. W finale zmierzył się z Nikolasem Pawlikiem z LKS Myszków. Trzeci nasz reprezentant Bartosz Biadała wrócił z Łomży bez medalu. Bartek miał pecha w losowaniu, ponieważ jak się później okazało w pierwszej walce zmierzył się z najmocniejszym zawodnikiem wagi 52 kg Jackiem Targiem z MOSN Tychy, który pokonał Bartosza jednogłośnie na punkty. Kolejne walki obecny Mistrz kończył w pierwszych rundach.

Mobirise

Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Kickboxingu  Gyor/Węgry

Trzech naszych reprezentantów z ZIĘTEK Team uczestniczyło w Mistrzostwach Europy, które przeprowadzone były na Węgrzech. Największą niespodziankę sprawiła nam Julka Durkiewicz, która na Mistrzostwach zdobyła srebrny medal i tytuł wice mistrzyni Europy w formule kick light. Na swojej drodze po medal zmierzyła się z zawodniczką z Irlandii i Słowacji. Dopiero w finale po wyrównanym pojedynku uległa na punkty z zawodniczką z Bośni i Hercegowiny. Medal z Mistrzostw Europy to bardzo duży sukces Julki Durkiewicz, dla której był to debiut na zawodach międzynarodowych.
Druga nasza reprezentantka Weronika Bartczak na Węgrzech rywalizowała w formule light contact. W tej formule jest aktualnie Mistrzynią Polski, niestety na Mistrzostwach Europy w pierwszym pojedynku przegrała na punkty z reprezentantką Niemiec.
Trzeci nasz reprezentant Norbert Kusz nr jeden w Polsce w wadze 74 kg na Mistrzostwach Europy w pierwszym pojedynku pokonał reprezentanta Włoch. W walce o strefę medalową z zawodnikiem z Irlandii sędziowie podczas walki bardzo skutecznie ograbiali naszego reprezentanta z punktów dając mu już w pierwszym starciu 3 minus punkty za przewinienia, które ewentualnie kwalifikowały się jedynie na upomnienia słowne, ponieważ nie zagrażały zdrowiu przeciwnika. Pozwolili Norbertowi walczyć jeszcze całe drugie starcie, żeby w trzecim dać mu ostateczne czwarte ostrzeżenie, co oznaczało dyskwalifikację. Możemy mówić tu o manipulacji sędziowskiej, ponieważ minus punkty Norbert otrzymywał w momentach, gdy przeważał w walce i doganiał punktami swojego przeciwnika.

Mobirise

Przygotowania do 2 połowy sezonu

Zawodnicy klubu Ziętek team Bartek Biadała, Olaf Pera, Kacper Ziętek, Marcin Zdun, Julia Kabzińska, Damian Gawłoski przebywają na obozie kadry Wielkopolskiej od 4 do 16 sierpnia w Karpaczu.
Pod okiem trenerów kadry, na czele z głównym trenerem Tomkiem Dylakiem, zawodnicy szlifują formę do drugiej połowy sezonu.
Przed naszymi zawodnikami w roku 2019 młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn Puchar Polski kadetów i kadetek oraz Mistrzostwa Polski młodzików do lat 14 w boksie olimpijskim, które odbędą się we wrześniu od 16 do 21 w Łomży.

Mobirise

Zgrupowanie Kadry Polski Juniorów Light Contact w COS OPO Cetniewo

Od 2 do 9 sierpnia 2019 r. odbyło się zgrupowanie Kadry Polski Juniorów Light Contact w COS OPO Cetniewo, gdzie zawodnicy klubu Ziętek

Team w składzie: Weronika Bartczak i Norbert Kusz przygotowują się na nadchodzące Mistrzostwa Europy,

które odbędą się 23 sierpnia do 1 września w Gyor (Węgry).

Na tej samej imprezie z naszego klubu Polskę reprezentować będzie również Julia Durkiewicz w formule kick light

Zawodnik Klubu Sportowego ZIĘTEK Team
Sebastian Kusz
będzie reprezentował Polskę w 3rd JUNIORS NATIONS' CUP
w dniach 12-19 sierpnia 2019 r. w Serbii.

Medaliści i kadrowicze
– udana pierwsza część sezonu reprezentantów
KS Ziętek Team Kalisz

KS Ziętek Team Kalisz podsumował pierwszą część sezonu. Kilkadziesiąt osób związanych z klubem spotkało się na terenie ośrodka w Szwacinie

Mariusz Ziętek – niegdyś zawodnik klasy światowej w kickboksingu, a potem założyciel klubu i trener kolejnych utalentowanych bokserów oraz kickbokserów – zawsze podkreślał, że dla niego ważne jest, aby jego podopieczni tworzyli jedną wielką rodzinę i dlatego potrzebne są takie spotkania jak to podsumowujące pierwszą sezonu w 2019 roku. W Szwacinie najmłodszym zawodnikom wręczono m.in. certyfikaty Polskiego Związku Kickboxingu na stopnie szkoleniowe. Dwa specjalne wyróżnienie otrzymali tegoroczni medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie – Sebastian Kusz i Julia Kabzińska. W imieniu wiceprezydenta Kalisza Grzegorza Kulawinka wręczył je Mariusz Ziętek.

- Trzeba dodać, że Sebastian Kusz, złoty medalista OOM w boksie, jest w kadrze narodowej kadetów i w połowie lipca wybiera się na zgrupowanie reprezentacji, które odbędzie się w Grudziądzu. Natomiast Norbert Kusz i Julia Durkiewicz będą się przygotowywać na zgrupowaniach kadry do Mistrzostw Europy Juniorów w light-contact oraz w kick-light – mówi Mariusz Ziętek.

KS Ziętek Team organizuje również klubowe zgrupowanie, które zaplanowano od 21 sierpnia w Zębie. Niektórzy reprezentanci kaliskiego klubu do drugiej części sezonu przygotowywać się będą również na obozach kondycyjnych kadry Wielkopolski w boksie. W KS Ziętek Team trenuje obecnie 50-60 zawodników i zawodniczek, którzy regularnie startują w zawodach. Oprócz zajęć w Kaliszu klub zorganizował również treningi w Brzezinach, Opatówku i Błaszkach. Kadrę trenerską – oprócz Mariusza Ziętka – tworzą również Robert Ziętek i Bartosz Gromada. XLIII Międzynarodowym Turnieju Bokserskim „Czarne Diamenty”
W dniach 14-16.06.2019 r. w Myszkowie odbył się Turniej bokserski Czarne Diamenty. W rywalizacji wziął udział zawodnik KS ZIĘTEK Team - złoty medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Sebastian Kusz. Sebastian na turnieju wygrał dwie walki na punkty, pokonując Patryka Patrzałek z Dąbrowy Górniczej oraz rozstawionego z nr 3 przez trenera kadry Krzysztofa Szota, Kacpra Paradę ze Skorpiona Szczecin. W finale zmierzył się z reprezentantem Czech Polak Dawidem, który w walce o finał pokonał rozstawionego z nr 3 Bartosza Zalewskiego z DKB Dzierżonów . Według sędziów przegrał on pojedynek dwa do jednego, ale mimo to na tle tak doświadczonego przeciwnika wypadł bardzo dobrze, co rokuje na duże sukcesy zawodnika ZIĘTEK Team.
XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie


W dniach 21-26.05.2019 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Boksie. W Olimpiadzie brało udział 104 zawodników z 68 klubów z całej Polski. Klub ZIĘTEK Team reprezentowali Julia Kabzińska w kategorii wagowej do 50 kg oraz Sebastian Kusz w kategorii do 75 kg. Julia Kabzińska w walce o finał pokonała swoja przeciwniczkę Justynę Bednarek z klubu PTB Tiger Tarnów. W wyrównanej walce finałowej mierzyła się z Julią Wasiakowską z WKB Gryf Wejherowo. Nasza Julka w zeszłym roku zdobyła brązowy medal na OOM, natomiast w tym roku wywalczyła srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i tym samym tytuł Wicemistrzyni Polski w boksie olimpijskim. Sebastian Kusz w pierwszej walce nie dał żadnych szans Jakubowi Marcinkiewicz z klubu Box Garda Marki, którego pokonał na punkty. W walce o finał w pięknym stylu pokonał Błażeja Dunajskiego z LKB ORKAN Lębork. W finale dał pokaz świetnego, technicznego boksu pokonując Adriana Mozera z GUKS Carbo Gliwice i tym samym zdobywając złoty medal na OOM 2019.

Kwalifikacje Zawodników KS ZIĘTEK Team do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie

W sobotę 27 kwietnia 2019 r. w Poznaniu odbyły się kolejne kwalifikacje zawodników KS ZIĘTEK Team do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie.
Sebastian Kusz w wadze -75 kg pokonał Tobiasza Stanislawczyka z Dzierżoniowa i tym samym zdobył kwalifikacje do OOM.
Nie udało się to drugiemu naszemu zawodnikowi Kacprowi Ziętkowi który przegrał walkę w kategorii - 46kg z Jakubem Walędzik z klubu Polonia Świdnica.

Na zdjęciu Sebastian Kusz podczas ogłaszania werdyktu

II Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek w Boksie

W dnach 26-27 kwiecietnia 2019 w Gliwicach odbyły się II Eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Kadetek w Boksie.
KS ZIĘTEK Team reprezentowała Julka Kabzińska w kat. wag. 50 kg, która zakwalifikowała się do ścisłego finału. 

Na zdjęciu Julka podczas ogłoszenia werdyktu


Mistrzostwa Polski Full Contact Seniorów oraz Juniorów Starszych i Młodszych im. Jacka Dreli

W dniach 12-14.04.2019 w Swarzędzu odbyły się Mistrzostwa Polski Full Contact Seniorów oraz Juniorów Starszych i Młodszych im. Jacka Dreli. W zawodach brało udział 174 zawodników z 46 klubów z całej Polski.
Klub Sportowy ZIĘTEK Team reprezentowało 14 zawodników. 

Podopieczni klubu wywalczyli:

1

4 złote medale
i tytuły Mistrzów Polski: 

Damian Gawłowski (junior starszy -51 kg),
Beniamin Jamroziak (junior starszy +91 kg),
Oskar Skupień (senior +91 kg),
Adrian Sęderecki (junior młodszy -63,5kg); 

2

4 srebrne medale 
i tytuły Wicemistrzów Polski: 

Robert Niedźwiedzki (senior -57 kg),
Norbert Kusz (junior starszy -75 kg),
Sebastian Kusz junior młodszy-75 kg),
Dawid Zaborowski ( senior -81 kg);

3

5 brązowych medali: 

Gabriela Werner (junior młodszy +60 kg)
Weronika Bartczak (junior starszy -60 kg)
Julia Durkiewicz (junior młodszy +60 kg)
Aleksandra Trawczyńska (junior starszy -56kg)
Weronika Walczak (junior starszy +70 kg).  

Maciej Ciotucha (senior -81kg) tym razem nie stanął na podium.
KS ZIĘTEK Team zdobył trzecie miejsce drużynowe.

XVIII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK I SENIOREK W BOKSIE
Grudziądz, 26-30.03.2019 r.


W dniach 26-30.03.2019 r. w Grudziądzu odbyły się XVIII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOREK W BOKSIE.
KS ZIĘTK Team reprezentowało 5 juniorek:
Weronika Bartczak - 60 kg
Weronika Walczak +81 kg,
Julia Durkiewicz - 75 kg,
Aleksandra Trawczyńska - 54 kg,
Wiktoria Kabzińska -51 kg
oraz jedna seniorka Olga Michalska -48 kg.

W kategorii junior brązowy medal wywalczyła Weronika Bartczak,
natomiast w seniorkach Olga Michalska zdobyła srebro (choć werdykt nie był jednogłośny,
bo Olga w walce pokazała, że zasługuje na złoto).

Mobirise


Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Weteranów
Light Contact i Pointfighting - "Włoszakowice 2019"

W dniach 29-31.03.2019 we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Weteranów Light Contact i Pointfighting.
W zawodach brało udział 406 zawodników z 68 klubów z całej Polski.
KS ZIĘTEK Team reprezentowało 15 zawodników oraz trenerzy Bartosz Gromada i Marek Mazur.

Nasi zawodnicy w formule light contact zdobyli dwa złote medale i tytuły Mistrzów Polski:
Weronika Bartczak (-60kg)
i Norbert Kusz (-74 kg);

jedno srebro:
Beniamin Jamroziak (+94 kg);

trzy brązowe medale:
Julia Durkiewicz (+70 kg),
Mateusz Krakowiak (+94 kg),
Marek Mazur (-74kg);

natomiast w pointfighting Marek Mazur zdobył złoto, a Oskar Skupień brąz.
Reszta zawodników zakwalifikowała się do ćwierćfinału
tj. Maciej Ciotucha, Damian Gawłowski, Wiktoria Kabzińska, Adrian Sęderecki,
Weronika Stochniałek, Aleksandra Trawczyńska oraz Weronika Walczak.

Mobirise


Mistrzostwa Polski w kickboxingu light contact Kadetów starszych 23-24.03.2019 r. Węgrów

Nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem walczyli na M. Polski light contact kadetów starszych 23-24.03.2019 r. Węgrów .
Był to bardzo silnie obsadzony turniej, do którego zgłosiło się 475 zawodników z 55 klubów z całej Polski.
Nasz klub reprezentowało 8 zawodników, którzy w sumie zdobyli 3 brązowe medale w formule Light contact.
Brązowe medale zdobyli : Adrianna Paszczyńska 46 kg , Julia Kabzińska 50 kg oraz Olaf Pera + 69 .
Pozostali zawodnicy mimo że wygrywali swoje pierwsze walki to jednak
za mało było żeby stanąć na podium M. Polski
i tak do ćwierć finału po pierwszych walkach zakwalifikowali się
Kacper Ziętek 47kg,
Bartosz Biadała 52 kg,
Gabrysia Werner +69kg ,
w rywalizacji brali udział również
Kacper Synoradzki 42kg
oraz Marcin Zdun +69kg  

Mobirise

Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick Light
15-17.03.2019 – Kartuzy

W zawodach brało udział 255 zawodników z 63 klubów z całej Polski.
KS ZIĘTEK Team reprezentowało 13 zawodników i dwóch trenerów: mariusz Ziętek i Bartosz Gromada. Brązowe medale wywalczyli: Weronika Bartczak (gmina Błaszki), Maciej Ciotucha, Beniamin Jamroziak, Wiktoria Kabzińska, Weronika Stochniałek, natomiast Julia Durkiewicz zdobyła srebrny medal.

Mobirise

Mistrzostwa Ziem Zachodnich w Kickboxingu full contact im. Pawła Mikołajczaka
oraz XXII Turniej Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka


Na zdęciu od lewej "od góry" trener Karen Aslanian, zawodnicy: Julia Kabzińska,
Weronika Walczak, Beniamin Jamroziak,
trener Bartosz Gromada, od lewej "na dole" zawodniczki Aleksandra Trawczyńska, Gabriela Werner

Mobirise

W ubiegłą sobotę dnia 2 marca 2019 r. w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Ziem Zachodnich w Kickboxingu full contact im. Pawła Mikołajczaka
oraz XXII Turniej Bokserski im. Włodzimierza Pawlaka.
KS ZIĘTEK Team reprezentował jeden zawodnik i cztery zawodniczki.
Wszyscy startujący zawodnicy z KS ZIĘTEK Team wywalczyli złote medale tj. w boksie:
Beniamin Jamroziak +81 kg,
Julia Kabzińska – 50 kg
oraz w kickboxingu:
Aleksandra Trawczyńska -55 kg
i Gabrysia Werner 67 kg.
Niestety w kategorii Weroniki Walczak nie stawiła się żadna przeciwniczka.

Klub Sportowy ZIĘTEK Team doceniony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Dnia 22 lutego bieżącego roku w Kaliszu odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2018, podczas którego zawodnicy, trenerzy, kluby oraz działacze otrzymali wyróżnienia i nagrody za swoje osiągnięcia w ubiegłym roku. 
W złotej dwunastce kaliskich sportowców piąte miejsce zajął nasz wybitny zawodnik Aleksander Stawirej.

Mobirise

Wielu naszych zawodników oraz trenerzy otrzymało nagrody dla medalistów mistrzostw Polski i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.
Najmilszym zaskoczeniem była wiadomość, że KS ZIĘTEK Team zajął I miejsce w Kaliszu w Państwowym Systemie Sportu Młodzieżowego.
Na pamiątkowym szkle wyrazy uznania i podziękowania za wkład w rozwój sportu w Województwie Wielkopolskim złożył klubowi Marszałek Województwa Wielkopolskiego Pan Marek Woźniak. 

Mobirise

Nasz klub w ubiegłym roku w Mistrzostwach Polski w kickboxingu zdobył 33 medale, w tym 15 złotych medali, 9 srebrnych i 9 brązowych oraz 1 srebrny i 1 brązowy medal Mistrzostw Świata, natomiast w Mistrzostwach Polski w boksie 6 medali, w tym 1 złoty, 2 srebrne i 3 brązowe.
W Systemie Sportu Młodzieżowego w roku 2018 zdobyliśmy 113 punktów w kickboxingu i 201 punktów w boksie.

Zawodnicy KS ZIĘTEK Team powracają z tarczą z zawodów Pucharu Europy

Zawodnicy KS ZIĘTEK Team z powodzeniem wzięli udział w Pucharze Europy,
który odbył się w Chorwacji 08-10 lutego 2019 r.

Bracia Sebastian i Norbert Kusz byli najlepsi w swoich kategoriach wiekowych zdobywając Puchar Europy.
Norbert Kusz zdobył złoty medal i puchar w kategorii junior,
Sebastian Kusz był najlepszy w kategorii kadet,
również zdobywając złoty medal i Puchar Europy. 

Mobirise

  

Mobirise

Na 3 stopniu podium w tej samej kategorii wiekowej stanęli Julia Kabzińska i Olaf Pera.
Srebrnymi medalami musieli zadowolić się Marek Mazur w kategorii Masters
i Dawid Zaborowski w kategorii Senior.
To pierwszy i w tym roku udział naszych zawodników w rywalizacji międzynarodowej.

XXXVIII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotą Rękawicę Wisły

W dniach od 14-16 grudnia w Krakowie odbywał się XXXVIII Międzynarodowy Turniej Bokserski o Złotą Rękawicę Wisły .

Nasz klub ZIĘTEK Team reprezentowali bracia Norbert i Sebastian Kusz, oboje rywalizowali w kategorii wiekowej kadet. Norbert w 70 kg zdeklasował swoich przeciwników i w finale pokonując swojego rywala Omara Moutuk (DKB Dzierżoniów) zdobył 1 miejsce i złota rękawice. Sebastian zaś w pierwszej walce szybko rozprawił się ze swoim rywalem wygrywając przed czasem w 3 starciu. 

Mobirise

W finale po wyrównanej walce sędziowie wytypowali zwycięstwo zawodnika Bartosza Stepień (Orzeł Oleśnica) i tym samym Sebastian Kusz zdobył 2 miejsce i srebrna rękawice Wisły. Był to ostatni turniej boksu olimpijskiego z udziałem naszych podopiecznych w 2018 r. zakończony sukcesami naszych zawodników. 

V Ogólnopolski Turniej bokserski o Puchar Włókiennika Łódź


W pierwszy dzień grudnia zawodnicy KS ZIĘTEK Team startowali w V Ogólnopolskim Turnieju bokserskim o Puchar Włókiennika Łódź.


W pierwszy dzień grudnia zawodnicy KS ZIĘTEK Team startowali w V Ogólnopolskim Turnieju bokserskim o Puchar Włókiennika Łódź.
Klub reprezentowali Julia Durkiewicz ( 75kg), Norbert Kusz (71kg) i Sebastian Kusz ( 75kg).
Julia po raz kolejny pokazała się ze znakomitej strony pokonując swoją rywalkę przed czasem wygrywając walkę przez RSC. Bracia Kusz swoje pojedynki zakończyli wygranymi 3:0. 

Mobirise

Mobirise

Tego samego dnia w kaliskiej Hali OSRiR odbywał się XXII Turniej Bokserski im. Tadeusza Grzelaka,
na którym trenerzy Mariusz oraz Bartosz odebrali puchar za zajęcie 3 miejsca drużynowo na Mistrzostwach Polski Młodzików w Grudziądzu.